Dopravní spojení

Lokalita Rezidence Na Poříčí je velice klidná a bezpečná, s přehlednou MHD a vynikající dostupností nejen do centra města Frýdku-Místku, ale také s přímým dopravním spojením do Ostravy, třetího největšího města České republiky. Město leží na mezinárodní dopravní křižovatce D48 a D56. Autem se do Ostravy dostanete po dálnici D56 cca za 10 minut nebo lze využít příjemnou 17km cyklostezku spojující obě města.

Občanská vybavenost a volný čas

Samotný Frýdek-Místek nabízí rozvinutou infrastrukturu s veškerou občanskou vybaveností a maximální komfort pro lidi nejrůznějšího věku i životního stylu. Naleznete zde obchodní centrum, nemocnici, lékárny, restaurace či kavárny, široké spektrum služeb i škol, místa určená k odpočinku, stejně tak bohaté aktivní sportovní vyžití ve všech sezónách roku. Vyhledávaným je krytý i venkovní aquapark, atletický stadion či sportovní haly, lyžařský areál, inline dráha a současně cyklostezka spojující Frýdek-Místek s Ostravou, s možností občerstvení a koupání se v řece Ostravici.

Frýdek-Místek je městem s bohatou kulturní tradicí, disponuje několika divadelními i klubovými scénami, kinem nebo například multifunkční halou pro pořádání velkých kulturních akcí.

 Aquapark

Turistika

V okolí Frýdku-Místku se nachází bohatý výběr turistických destinací. V nejbližším okolí je hojně vyhledávaným turistickým cílem například královna Moravskoslezských Beskyd Lysá hora či Hukvaldy, vyhlášené monumentálním hradem či golfovým hřištěm.

 Lysá hora